ZESPÓŁ   SZKÓŁ   SPECJALNYCH NR 42  W ZABRZU


 Strona główna                    Aktualności                Dla rodziców                  Nasze sukcesy                Rekrutacja


ROK SZKOLNY 2020/2021

Mali odkrywcy ukończyli ostatni,
czwarty etap konkursu o tytuł Naukowej Szkoły - Być jak Ignacy. Podczas zajęć poznali technologię cyfrową, sztuczną inteligencję i roboty. Gry i filmy 3D oraz dowiedzieli się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Uczniowie klasy 1-3  ukończyli III etap projektu- Być jak Ignacy pod patronatem MEN .Transport i miasta przyszłości wykonane przez koło naukowe-Mali odkrywcy prezentujemy na zdjęciach.
Walczymy o miano Naukowej Szkoły Ignacego. Jeszcze tylko jeden etap.










Nasz uczennica - Agata Otremba została stypendystką Prezesa Rady Ministrów, uzyskując w klasie drugiej LO, w roku szkolnym 2019/2020 najwyższą średnią w szkole - 5,5!

GRATULIJEMY!!!







 
Szkoła podstawowa nr 47 w Zabrzu w ramach koła naukowego "Mali odkrywcy" uczestniczy w programie edukacyjnym "Być jak Ignacy" pod patronatem MEN







ROK SZKOLNY 2019/2020

Program Grantowy Fundacji ING Dzieciom

Zespół szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu wziął udział w Programie Grantowym, którego celem jest wsparcie działań niezbędnych do prowadzenia edukacji, wychowania, terapii oraz zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Miło nam poinformować, iż nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał finansowanie w kwocie 6 600 zł  w ramach Programu Grantowego Fundacji ING Dzieciom.

Dzięki otrzymanym środkom zakupiliśmy 4 laptopy !!!!!

 nn

Fundacja ING Dzieciom działa na rzecz wyrównywania szans życiowych dzieci i młodzieży. Swoją misję realizuje poprzez autorskie programy, w których organizacje pozarządowe, szkoły i wolontariusze z całej Polski realizują swoje projekty społeczne.”

1)     https://www.ingdzieciom.pl/

2)     https://www.ingdzieciom.pl/co-robimy/program-grantowy-2020

3)     https://www.facebook.com/FundacjaINGDzieciom/


vv
zz

12 grudnia na deskach Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK odbył się jubileuszowy X Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „W grudniowe dni kolęda brzmi”, w którym wzięła udział uczennica klasy I H – Martyna Melerska.
W tegorocznym konkursie organizatorzy zrezygnowali z przyznawania 1, 2 i 3 miejsc, wyróżniając wszystkich uczestników oraz wręczając konkursowe aniołki najlepszym wykonawcom. Martyna zaśpiewała przebój Shakina Stevensa „Merry Christmas everyone”. Gratulujemy odwagi!

 

ZDROWYCH, RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BŻEGO NARODZENIA ORAZ SZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

ŻYCZY DYREKCJA, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY




 ROK SZKOLNY 2018/2019



ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY - SKRZYNKA ZAUFANIA


Na drzwiach gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego zawisła skrzynka

mm
 
ZDROWYCH, RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCY

ŻYCZY DYREKCJA, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY


Zakończyła się w naszej placówce wyjątkowa wystawa pamiątek historycznych

z lat 1914 – 1945, pod hasłem :


„Dla NIEPODLEGŁEJ… nawet życie!!!”.

Dla tych, którzy nie zdążyli się z nią zapoznać – krótka fotorelacja


nn
ll

(Działania w ramach programu "Godność, Wolność, Niepodległość". Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.)


vvnn
bb
nn
nn

9 listopada bieżącego roku bardzo uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole

100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

mm

W tym dniu rozwiązywaliśmy quizy o Polsce, słuchaliśmy piosenek z czasów dwudziestolecia międzywojennego oraz wspólnie śpiewaliśmy pieśni legionowe.

mmm

 Ważnym punktem naszego święta była wzruszająca inscenizacja poetycko-muzyczna, z wykorzystaniem języka migowego pt.:

 „Nasza Ukochana, Niepodległa…”.

 O godzinie 11.11 wszyscy razem odśpiewaliśmy (i przemigaliśmy!) nasz HYMN PAŃSTWOWY! Aż cztery zwrotki!

 mm

Po tak odpowiedzialnym zadaniu musieliśmy wzmocnić nasze siły – przed kolejnym punktem programu. Zadbali o to kucharze, ofiarowując nam przepyszne ciasteczka w kształcie flag. Po poczęstunku wszyscy uczniowie i nauczyciele wykonywali kolaże na temat: Polska – moja Ojczyzna. Wyszły przepięknie!!! Będą ozdabiały szkolny korytarz na piętrze.

mm

mm

mm 

W czasie piątkowego świętowania przybyli goście, uczniowie i pracownicy mogli odwiedzić odbywającą się w sali nr 11 wystawę pamiątek historycznych, pod tytułem „Dla NIEPODLEGŁEJ…nawet życie!!!”

mm

(Działania w ramach programu "Godność, Wolność, Niepodległość". Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.)


bb



nnn
 



17 października odbyła się całodniowa, szkolna wycieczka w ramach ministerialnego projektu "Godność, wolność, niepodległość".
Najpierw odwiedziliśmy Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Przewodniczka oprowadziła nas po obiekcie oraz przeprowadziła lekcję na temat Legionów Piłsudskiego,a następnie oprowadziła nas po czasowej wystawie dotyczącej odzyskiwania niepodległości.
Było naprawdę interesująco!

vv nn

vv

vv

vv

vv

Następny etap naszej wycieczki pod hasłem: "Tam gdzie ONI-śladem wiernych Ojczyźnie"  to odwiedziny w pięknych Kielcach.
Po pysznym obiadku w kieleckiej restauracji "Bochomaz" odwiedziliśmy Muzeum Narodowe. W skupieniu zwiedzaliśmy wraz z przewodniczką
Sanktuarium Józefa Piłsudskiego
. Było wspaniałe!

nn
Później-z kolejnym przewodnikiem- obejrzeliśmy czasową wystawę "Biel, czerwień, braterstwo". Naprawdę interesująca.
Z Muzeum udaliśmy się pod pomnik Marszałka, gdzie w imieniu całej społeczności ZSS nr 42, uczniowie złożyli biało-czerwoną wiązankę.
Na zakończenie, pół godzinki przed odjazdem, spędziliśmy w kieleckiej Manufakturze Słodyczy, gdzie uczniowie mogli własnoręcznie wykonać swojego- zdrowego lizaka. Dziękujemy za to właścicielowi, który był dla nas niezwykle miły.
Wycieczkę uznajemy za udaną!!!

nn


nn


bb


Działania w ramach programu "Godność, Wolność, Niepodległość". Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Od 1 do 5 października odbywały się w naszej szkole warsztaty nt.

„Działalność Głuchych  w czasach Polski niepodległej i okupacji. 1918 – 1944.” Połączone były z nauką HYMNU w języku migowym. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim przybyłym z innych szkół uczniom i nauczycielom.

m

 vv

Działania w ramach programu "Godność, Wolność, Niepodległość". Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

b

nn